Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младинките на Вардар стартуваат со мечеви веќе идниот месец, кадетките и пионерките во март (распоред)
Младинките на  Вардар стартуваат со мечеви веќе идниот месец, кадетките и пионерките во март (распоред)

Младинките на Вардар стартуваат со мечеви веќе идниот месец, кадетките и пионерките во март (распоред)

Три женски екипи на ракометниот клуб Вардар се на пауза, тие одигаа одлична есен. Младинките и пионерките се есенски прваци, а вторите во кадетската лига каде играат со повозрасни екипи се во топ-3 делот од табелата. Најбрзо со нови возбудувања ќе започнат младинките, тие веќе на самиот почеток во фебруари ќе имаат продолжение од лигата. Другата екипа која се натпреварува во двете конкуренции ќе ги има деби пролетните кола во март. Сите три тима се гости во воведните кола, ова се противниците и датумите за мечевите:

Младинки: ЖРК Кузман Вардар- ВАРДАР (02/03.фебруари)

Кадетки: Кичево 10- ВАРДАР (30/31.март)

Пионерки: Дечлево- ВАРДАР- (30/31.март)