Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар започнува во гости кај Стружанка, познат целиот распоред
ЖРК Вардар започнува во гости кај Стружанка, познат целиот распоред

ЖРК Вардар започнува во гости кај Стружанка, познат целиот распоред

Денес беше извршена ждрепката за женската сениорска ракометна лига во просториите на РФМ. ЖРК Вардар ги дозна ривалите, односно распоредот. Ние започнуваме во првото коло како гости во Струга, во второто сме домаќини на тимот на Гевгелија, а во следната рунда „гостуваме“ во Скопје, кај РК Спартак. Целиот распоред изгледа вака:

r1 r2 r3 r4 r5