Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Овче Поле утре гостува кај ЖРК Вардар
Овче Поле утре гостува кај ЖРК Вардар

Овче Поле утре гостува кај ЖРК Вардар

Девојките од ЖРК Вардар, во саботата играа реванш во 3.коло од „Европскиот куп“ во Холандија, вчера се вратија во Македонија и по краток одмор веќе утре ги очекува дуел. Вардарки ќе играат меч од 10.коло во Групата-Б.

Домаќини сме на Овче Поле Су во „Јане Сандански“ во Скопје. Дуелот е закажан со почеток во 19-30 часот.