Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар утре гостува кај Шампион
ЖРК Вардар утре гостува кај Шампион

ЖРК Вардар утре гостува кај Шампион

Во  7.коло од женската ракометна сениорска лига, девојките на Ристова и Царчев гостуваат кај новиот член на лигата, тимот на ЖРК Шампион. Натпреварот се игра во салата Антон Димитров-Бутел.

Натпреварот кој се игра утре, петок 16.октомври е закажан со почеток во 15-30 часот. Делегирани судии се: Силвана Карбеска и  Марија Илиева од  Скопје.