Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > На денешен ден 2018: (Видео) “Ѕвездениот“ ЖРК Вардар се одјави од Скопје
На денешен ден 2018: (Видео) “Ѕвездениот“ ЖРК Вардар се одјави од Скопје

На денешен ден 2018: (Видео) “Ѕвездениот“ ЖРК Вардар се одјави од Скопје

На денешен ден пред две години, поточно на 14.мај во 2018 година по завршениот Ф-4, ЖРК Вардар се поздрави со скопската публика за последен пат. Црвено-црниот тим  го заврши своето постоење како силен тим во  европскиот ракомет без титула. Тажно, девојките цели  пет години,  дадоа се од себе сепак не се крунисаа. Сепак за дел од  скопската публика тие останаа хероини. Пред салата “Јане Сандански“ нив  ги пречекаа околу педесетина луѓе скандирајќи ги нивните имиња, тие ги бодреа црвено-црните девојки за кои нема утеха по  пораз ден претходно од Ѓер во финалето на ЛШ.

Видео од пристигнувањето и пречекот пред Јане Сандански може да поголеднете -ТУКА!