Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) ЖРК Вардар со забавна видео честитка за празниците кои следат
(ВИДЕО) ЖРК Вардар со забавна видео честитка за празниците кои следат

(ВИДЕО) ЖРК Вардар со забавна видео честитка за празниците кои следат

ЖРК Вардар постави интересна видео-честитика за престојните празници. Покрај истата тие ја упатија следната порака:

Во името на ЖРК Вардар, менаџментот на клубот, стручниот штаб на двете екипи, играчите, маркетинг тимот, спонзорите и пријателите на клубот, Ви ги честитаме НОВОГОДИШНИТЕ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ!
Ви посакуваме добро здравје, весели мигови и убава празнична атмосфера.
Голема благодарност до нашите спонзори, пријателите на клубот и сите оние кои го поддржаа функционирањето и несебично ја помагаат оваа наша ракометна приказна.
Комерцијална банка АД Скопје

|Триглав Осигурување Македонија

Alkaloid AD Skopje |Dimevski Sports Agency
|Општина Аеродром
|Vardar FanShop
|VARDARFANS.mk
ЖРК Вардар од секогаш бил бренд во женскиот клубски ракомет во Македонија, клуб кој несебично го помага и женскиот репрезентативен ракомет создавајќи сегашни, но и идни ракометни репрезентативки.
Со почит,
ЖРК ВАРДАР
⚫️⚫️⚫️
 Видео: