Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 4.коло плеј-оф! Вардар врза две победи, Ѓорче останува лидер
Преглед 4.коло плеј-оф! Вардар врза две победи, Ѓорче останува лидер

Преглед 4.коло плеј-оф! Вардар врза две победи, Ѓорче останува лидер

Изминатата недела се одигра 4.коло во плеј-офот кај дамите во сениорската конкуренција. Вардар дојде до гостинска победа, Ѓорче Петров го доби дербито со Чаир. Ова се постигнатите резултати:

Screenshot_20230419_133355

На табелата актуелниот шампион, тимот на Ѓ.Петров останува лидер.

Screenshot_20230419_133432