Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Author Archives: М.Т - Лико (page 1066)

Author Archives: М.Т - Лико

Ловречиќ за Вардарфанс:Дадов се од себе,но одлуката на тренерот е последна

lovro

Играчот од средниот ред,Словенецот Анеј Ловречиќ по само 4 месеци поминати во екипата го напушти Фк Вардар.Ова го потврди клубот преку својата официјална страна.Ловречиќ во Вардар дојде од екипата на Васлуи.Вардарфанс го контактираше и за нашиот сајт го изјави следното: Read More »

ХК Вардар историјат

kx 3

Хокејот во Македонија е донесен во 50-тите години на минатиот век од страна на македонци кои студирале, работеле или живееле во тогашната Чехословачка. Се до 1969 год. кога Скопје ја доби организацијата на Светското првенство во хокеј на мраз за Ц група, натпреварите на тогашната екипа Скопје се одигрувале на лизгалишта ширум тогашната Југославија, а претежно во Белград на лизгалиштето ... Read More »

Петре Завировски атлетичар на Вардар

zafirovski 3

Петре Завировски е млад дваесет годишен атлетичар на Вардар. Тој трча на долги патеки. За вардарфанс.мк даде една ретроспектива на неговата сезона 2014. Сезоната за мене започна одлично. Бев конкурентен на секоја трка за највисок пласман. Победив на првенството на нашата армија во крос-кантри. Трката се оддржа во касарната во Кичево. Потоа на државното првенство на Македонија во крос-кантри во спринт ... Read More »

(ВИДЕО) Вујо и Комити во кале

oooooooo

Видео од една емотивна вечер за нас последниот меч во кале пред преселбата во С.Ц Јане Сандански. Емотивна средба повторно великанот во Кале , ден за запомнување меч СЕХА лига затворање на легендарното Кале и повторна средба на Комити со Вујо, вечер полна со емоции…   Read More »

Комити тетоважи

slave

Вљубеноста за најверните на  светото име не е само следење на мечевите на клуб(ови)  ,туку  тоа е начин на живот, болка, радост .. Ѕидовите во градот ги боиме со Вардаровите свети бои Црвено-Црни .Комити живеат , се радуват ,тагуваат,  патат.. едноставно се одават 100% на својот Вардар. Затоа на својата кожа го ставаме за навек да го носиме него нашиот ... Read More »

Комити Историја

komiti+

Комитите се формирани официјално на 4 јуни 1987 година, тој ден e  првото истакнување транспарент со натпис „Комити“ на западната трибина на градскиот стадион во Скопје, на фудбалскиот натпревар од Првата Југословенска лига помеѓу ФК Вардар и ФК Црвена Sвезда почна приказната на многу генерации, почна приказната за момците од западот, за КОМИТИ. Вардар како клуб имал поддржувачи од своето основање, но ... Read More »