Saturday ,21 July 2018
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 118)

Прв тим

Вардарки во календарот на ”Пелистерка” за 2016г

vardarfans-zrk-vardar

Девојките на Вардар ќе направат да останете подзинати. Тие ексклузивно за новиот календар на ”Пелистерка” се фотографираа. Низ минатите години на овој календар се фотографираа познати, убави девојки како: Каролина Гочева, Марјана Станојковска, Викторија Лоба, Тамара Тодевска, Елена Ристеска.. Во новиот календар, ќе подзинеме на убавината на Лазовиќ, Сокач, Черноиваненко, Пенезиќ, Радичевиќ, Ристовска и тн. Новиот календар на ”Пелистерка” треба да биде ... Read More »

“Непробивните“ Лејно и Суслина се најдоа во Т0П-30 најдобри одбрани за 2015 година

vardarfans najdobri 30 odbrani

Голманскиот тандем на Жрк Вардар, Амандин Лејно и Ина Суслина со неколку свои одлични интервенции, се најдоа во изборот на ТОП-30 најдобри одбрани во лигата на шампиони, за годината која полека изминува. Двојната одбрана на Ина Суслина од седум метри, во дуелот со Германски Лајпциг минатата сезона се најде заслужено во овој избор. Руската голманка во дресот на Вардар со ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ! Гости : Александар Танески, Влатко Колев и Павел Неделковски

da

Видео од најновото издание на емисијата “Вардар ТВ“. Во оваа емисија ќе може да ги проследите новостите за и околу Вардар. Ќе може да проследите репортажа од 3.коло во Вардар јуниор лигата која се одржа во Кале. Во оваа емисија гости во студиото се тренерите : Александар Танески, Влатко Колев и Павел Неделковски. Покрај овие ќе може да проследите и други содржини ... Read More »

Радичевиќ се најде во дрим-тимот на С.П во Данска, воедно таа е втор стрелец на првенството

fff

Членот на црнагорската репрезенација и играч на Жрк  Вардар Јованка Радичевиќ е избрана за  најдоброто десно крило на штотуку завршеното светско првенството во Данска. Исто така  Радичевиќ се  до крај беше во “мртва трка“ за признанието најдобар стрелец сепак го освои второто место со  60 погодоци три помалку од  Кристина Неагу. Воедно романката Неагу е прогласена и за МВП на првенството ... Read More »

Радичевиќ во борба за најдобар стрелец на СП во Данска

vardarfans joka vo borba za najdobar strelec

Репрезентацијата на Црна Гора пред малку ги заврши настапите на светското ракометно првенство во Данска. За оваа селекција настапија три ракометарки на Вардар, Радичевиќ, Кликовац и Грбиќ, кои на крајот завршија на осмото место. Црна Гора не успеаа да се пласира во најдобрите четири екипи, откако во 1/4 беа поразени од Норвешка. Во разигрувањето за пласман од 5-8 место, Црнагорките ... Read More »

Холандија – Норвешка во финалето на СП во Данска

francuska_holandija1

Познат е противникот на Холандија во финалето на СП во Данска за 2015 година. Тоа ќе биде селекцијата на Норвешка која по продолжение успеа да ја совлада селекцијата на Романија предводена од најдобриот бек шутер Неагу.  Од друга страна, најголемото изненадување, селекцијата на Холандија лесно, рутинирано дојде до победа против Полска во 1/2 финалето, за испишување на историја во женскиот ... Read More »

Лејно, Дембеле, Радичевиќ и Пенезиќ, номинирани во изборот за најдобар тим во 2015 година

vardarfans dembele najposakuvano levo krilo

Реномираниот ракометен портал “Хандбал планет“ секоја година прави избор на најдобриот машки и женски ракометен тим. Четири ракометарки на Вардар се најдоа во потесниот избор за најдобриот тим во 2015 година. Сите црвено-црни девојки имаат пред себе голема конкуренција во изборот за најдобар играч на својата позиција. Сираба Дембеле е номинира во изборот за најдобро лево крило, заедно со Мајда ... Read More »

(ВИДЕО) Три гола на девојките од Вардар во топ-30 за 2015

ju

ЕХФ ТВ како што направи во машка конкуренција топ-30 избор на најубави голови исти таков изготви и за женскиот сегмент во Лигата на шампионите. Во машка конкуренција црвено-црните како претставник го имаа Тимур Дибиров ( види) , а кај дамите имаме дури 3 гола во топ-30 изборот.  Андреа Лекиќ се наоѓа на  13. место со  гол од далечина на дуелот против Динамо  и ... Read More »

СП во Данска: Дури седум ракометарки на Вардар во 1/4 финалето

2400_Logo

Со кој квалитет располага нашиот женски ракометен колектив во своите редови, вистински показател е планетарниот собир во Данска на најдобрите женски репрезенации. Во четвртфиналето на Светското Првенство за ракометарки во Данска се најдоа дури седум наши девојки. Нашите седум девојки успеаа со своите репрезентации да идат понатака, и тоа  во 1/4финалето  како дел од следните репрезенациите  : Франција, Русија и ... Read More »

Жрк Вардар и Жрк Вардар јуниор ќе одиграат тест-мечеви со Крајова

vardarfans izjava na misevska za zdrepkata

Нашите два црвено-црни женски ракометни колектива продолжуваат во натамошната фаза од европските натпреварувања. Првиот тим предводен од Кастратовиќ ќе игра во втората групна фаза од ЕХФ Лигата на шампионките, а младите девојки од Вардар јуниор предводени од Симе Симовски ќе играат 1/8 финале со српска Војводина во  ЕХФ Челинџ купот. Заради слабата домашна лига нашите девојки ќе играат тест мечеви со ... Read More »