Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Цела јужна за гостински навивачи, цените од 1.000 денари па нагоре
Цела јужна за гостински навивачи, цените од 1.000 денари па нагоре

Цела јужна за гостински навивачи, цените од 1.000 денари па нагоре

ФК Вардар од утре ќе ги пушти во продажба билетите за натпреварот Вардар – Фенербахче кој ќе биде одигран на 17-ти месецов на Градскиот стадион во Скопје. Од ФК Вардар велат:

Цената на билетите ќе изнесува 2.000, 2.500 и 3.000 денари. 

ВАЖНА НАПОМЕНА: Имателите на Вардар ПАС билети, оние гледачи кои беа пристугни на натпреварите со Копенхаген или Малме во ЛШ, и оние кои што ќе приложат билет од некој од минатосезонските натпревари на ФК Вардар, имаат 50% попуст при купување на билет. За нив билетите ќе чинат 1.000, 1.250 и 1.500 денари. 

При купување на билет, секој ќе мора да приложи документ за идентификација (лична карта, пасош). 

Поради големиот интерес и од безбедносни причини, јужната трибина на „Телеком Арената“ ќе биде резервирана за навивачи на Фенербахче. Навивачи на Вардар и неутрални гледачи, можат да купуваат билети само за западната и за северната трибина од стадионот.