Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) Сите во еден глас – Недела на Градски!!!

(ФОТО) Сите во еден глас – Недела на Градски!!!

78705064_2566265860094350_588145885142056960_o

И ракометарите на Европскит шампион Ве повикуваат в недела да дојдете на Градскиот стадион во Скопје од 13.00 часот, на кој е закажана дерби пресметката со Шкендија и прославата на есенската титула.

Освен прославата на есенската титула ќе се слави и одбележувањето на Јубилеите: 20 години Лојал Фанс, 10 години Братство Војводи & Комити и 5 години Комити Маџари.

Најавен е вистински фудбалски спектакл за време, пред и по натпреварот. Не дозволувајте да Ви раскажуваат, бидете дел од овој настан!