Saturday ,22 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери на Вардар триумфално во дербито со Шкупи
(Фотогалерија) Пом.пионери на Вардар триумфално во дербито со Шкупи

(Фотогалерија) Пом.пионери на Вардар триумфално во дербито со Шкупи

На теренот на Академијата на ФК Вардар во Градскиот парк во Скопје се одигра дербито помеѓу помладите пионери на ФК Вардар и ФК Шкупи 1927. Вардаровите момци предводени од Сашо Тодоровски Рап-Тап дојдоа до висока и убедлива победа во дербито со резултат 4-0 (3-0), извештај од овој меч може да погледнете ТУКА, а фотографии во продолжение.

k k1 k2 k3 k5 k6 k7 k8 k9 k10 k11 k12 k13 k14 k15 k16