Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Денес во ФК Вардар пристигна Сертификатот за Ибричиќ во недела има право на настап
Денес во ФК Вардар пристигна Сертификатот за Ибричиќ во недела има право на настап

Денес во ФК Вардар пристигна Сертификатот за Ибричиќ во недела има право на настап

Денеска од Турција во ФК Вардар пристигна Сертификатот за Босанскиот интернационалец Сенијад Ибричиќ .

Со пристигање на овој долгоочекуван документ е исполнет условот да  Ибричиќ може да се натпреварува на официјалните натпревари на Вардар . Останува уште една техничка работа, а тоа е истиот да мине на Верификација во комисиjата при Фудбалската Федерација на Македонија .  Новата Вардарова 17-ка со ова го исполнува и последниот услов да дебитира на официјален меч за Вардар . По евидентно одличните игри на подготовките истото деби се очекува во недела во Кратово . Ибричиќ во Вардар дојде од Турскиот тим  Ерчиспор , тој има богата кариера има настапувано за Хајдук , Локомотив Москва , Газиантеспор итн . За босанската репрезентација досега настапи на 42 натпревари, и има постигнатоа 4 погодоци.