Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Тренерот на Брегалница Костов за Вардарфанс: Во сабота нека победи фудбалот
Тренерот на Брегалница Костов за Вардарфанс: Во сабота нека победи фудбалот
Влатко Костов го прославува постигнатиот гол против Пелистер, сезоната 1991/92 меч од Првата југословенска сојузна лига

Тренерот на Брегалница Костов за Вардарфанс: Во сабота нека победи фудбалот

Утре во Штип ФК Вардар ќе се обиде да дојде до третата победа на третото гостување оваа пролет против тимот на Брегалница. На кормилото на тимот од Штип е искусниот прволигашки тренер Влатко Костов. Истиот воедно е и поранешен фудбалер на Скопските црвено-црни чии дрес го носеше во периодот 1990 до 1993 година и успеја да ја  освои  првата домашна титула со Вардар . Костов има големо тренеско искуство можеби и е најкомплетниот тренер кој моментално води тим во ПМФЛ . Во кратката изјава за мечот утре Костов за нашиот сајт вели :

- Би сакал пред се на утрешниот натпревар да победи фудбалот . Очекувам и посакувам фер и коректен натпревар на двете екипи . Со коректно навивање на двете големи навивачки групи кој ќе бидат присутни на градскиот стадион во Штип.

Генерацијата на која Костов беше член !

Генерацијата на која Костов беше член !

На утрешниот натпревар во овој најголем град на истокот на земјава, ќе присустуваат како што најавија со соопштение и Комити, верната Вардарова сенка на сите натпревари во нашата најсилна фудбалска конкуренција .

Михајло Тушевски