Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар на кратко ја изгуби лидерската позиција во првенството
ФК Вардар на кратко ја изгуби лидерската позиција во првенството

ФК Вардар на кратко ја изгуби лидерската позиција во првенството

Вардар ја изгуби лидерската позиција најмалце на 24часа. Во денешниот дуел конкурентот од Градски парк тимот на ФК Работнички со победа од 2-0 над тимот од Кратово ФК Силекс . Вардар сега има негатива од 2 бода во однос на романтичарите .

Сами сме си виновни што дозволивме пролетва понеквалитетната екипа на Работнички да ни ја преземе лидерската позиција на која го завршивме првенството во есенскиот дел. Шансата за враќање на лидерската позиција ФК Вардар утре треба да освои цел плен на мечот со Тетекс кој е закажан за 16-00 часот на Арената Филип Втори . По двата кикса на последните два дуела кога одигравме нерешено со Пелистер и Брегалница Штип нема простор за кикс на момците на Андреев.  Утре сите на стадион да го подржиме нашиот тим да се врати онаму каде му е место на лидерскиот трон .