Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ЛИНК ЗА ПРЕНОС ВО ЖИВО!!! ФК ШКЕНДИЈА -ФК ВАРДАР 14-00Часот
ЛИНК ЗА ПРЕНОС ВО ЖИВО!!! ФК ШКЕНДИЈА -ФК ВАРДАР 14-00Часот

ЛИНК ЗА ПРЕНОС ВО ЖИВО!!! ФК ШКЕНДИЈА -ФК ВАРДАР 14-00Часот

Одложениот дуел помеѓу домаќинот Шкендија и нашиот Вардар кој е закажан за денес ќе може да го следите преку  видео стрим од стадионот на Башкими. Средбата помеѓу двете “црвено-црни“  Македонски прволигаши  почнува во 14-00 во Куманово кога и е закажан почетокот на видео преносот. Вардар во дуелот влегува како лидер и со можност по “киксот “ на ФК Работнички по подолг период да се одлепи на комотни шест бода предност пред меѓусебниот дуел во Вторник на арената Филип Втори во 16-00 часот.  Домаќинот тим на Шкендија е во незавидна позиција бодовите му се потребни  тие пролетва ја изгуби третата позиција од тимот кој доаѓа од нивниот град ФК Ренова , а со тоа и местото кое носи во резигрувањата од УЕФА Лигата .  Се очекува еден цврст и тежок дуел во кој се надеваме Скопските црвено-црни ќе заминат со цел плен.

ПРЕНОСОТ МОЖЕ ДА ГО СЛЕДИТЕ – ТУКА