Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Младинците на Вардар поразени од Металург.
Младинците на Вардар поразени од Металург.

Младинците на Вардар поразени од Металург.

По поразот од Работнички минатото коло,екипата на Фк Вардра У 19 предводени од Петар Ѓоргиевски забележаа нов пораз на домашен терен,против екипата на Металург со резултат 2:3.Стрелец на двата гола за Вардар беше Енсер Сулејмани во 38 и 75 минута.По четири одиграни кола младинците на Вардар,имаат скор од две победи и два порази,и една победа во купот на Македонија.

Во следното коло,Вардарци гостуваат во Струмица,на екипата на Академија Пандев.На овој натпревар,се очекува црвено-црните да се вратат на победничката серија.

22.09.2014

Leave a Reply