Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Најава, Црвено – Црн викенд!

Најава, Црвено – Црн викенд!

Богата програма не очекува овој викенд,нашиот ФК Вардар продолжува во силно темпо, па така утре ќе има нова контрола против Украински второлигаш. РК Вардар ќе има тешка задача пред своите навивачи против лидерот на табелата во Франција, екипата на Монпеље, додека пак ЖРК ВАРДАР ја заокружува тројната програма во недела со дуел во далечната Русија.
team (1)
Најава:
Петок: ФК ВАРДАР – Хелиос 16:00 (Пријателски меч)
Сабота: РК ВАРДАР – Монпеље 19:00 ( Лига на Шампиони)
Недела: Динамо Синара – ЖРК ВАРДАР 12:00 (Лига на Шампиони)

Фото:рквардар.мк

Leave a Reply