Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен 33-ти роденден Алем

Среќен 33-ти роденден Алем

w1

Пред 33 години на денешен ден во Прибој се роди Алем Тоскиќ . Моментален член на РК Вардар игра на позиција пикер. Алем е препознатлив по својата упорност и голем процент на реализација вистински бисер во секој тим . Екипата на ВардарФанс.мк му посакува уште многу успешни моменти во РК Вардар и заедно да се радуваме на Ф4 во Лигата на Шампионите .

Leave a Reply