Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > „Вардар Фанс” го погоди составот, како што најавивме, Најдовски го нема!
„Вардар Фанс” го погоди составот, како што најавивме, Најдовски го нема!

„Вардар Фанс” го погоди составот, како што најавивме, Најдовски го нема!

Како и што најавивме, Вардар со истите сили ќе и се спротистави на Македонија ЃП попладнево на стадионот во Аеродром.

Уште вчера обелоденивме дека Најдовски е повреден и нема да игра, а неговото место ќе го завземе Адем, додека пак Ибиши добива предност пред Колевски во шпицот на нападот.

Составот на Вардар за денеска го пишуваме уште еднаш, овој пат официјално: Гачевски, Новак, Серафимов, Тошевски, Жуниор, Брдаровски, Мицевски, Адем, Аврамовски, Цветаноски и Ибиши.

68425343_2360045590757108_6638934165804810240_n