Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (Фотогалерија) Пом.пионери со високи 5:0 ја совладаа Македонија ЃП
(Фотогалерија) Пом.пионери со високи 5:0 ја совладаа Македонија ЃП

(Фотогалерија) Пом.пионери со високи 5:0 ја совладаа Македонија ЃП

Вчера, помладите пионери на ФК Вардар  беа домаќини на ФК Македонија Ѓорче Петров, на натпревар од вонредното 7.коло. На дуелот кој се одигра на „Тренинг кампот во Хиподром “  нашите момци беа доминанти и со резултат 5-0 (3-0) дојдоа до победа на овој дуел, извештај од дуелот-тука, во продолжение фотографии.

262004723_10220618946285790_8488973562123141909_n 262038582_10220618947485820_8869318923438192624_n 262043965_10220618944605748_6442821119054547089_n 262049401_10220618939245614_2171828626326094320_n 262088294_10220618941845679_3555551338928514234_n 262099770_10220618943365717_5828209331984808094_n 262160483_10220618943005708_7262400855499511433_n 262220487_10220618932245439_393675278036696063_n 262240868_10220618935805528_8230041431585591448_n 262337963_10220618940405643_5477116226859277151_n 262377093_10220618940125636_447367122672068280_n 262421246_10220618939565622_8827008710202387346_n 262506470_10220618934485495_4177808078564975544_n 262543177_10220618943725726_6662168705692513944_n 262553342_10220618936365542_8360287846889181880_n 262585432_10220618940805653_6266560373551621926_n 262694210_10220618942725701_4718701865771415113_n 262807744_10220618934005483_3366957513551142054_n 262820489_10220618944885755_8466320856668845249_n 262822045_10220618947885830_1177639635550664266_n 262867283_10220618935405518_3354769083248257811_n 262953246_10220618942325691_4265599802885243153_n 263157825_10220618946685800_6646571290478914045_n 263302639_10220618947765827_2597669402968846578_n