Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Како и што најавивме, Вардар со неколку нови играчи во Кратово
Како и што најавивме, Вардар со неколку нови играчи во Кратово

Како и што најавивме, Вардар со неколку нови играчи во Кратово

Познат е составот на ФК Вардар за денешниот дуел во Кратово. Како што најавивме вчера, во тимот ќе недостасуваат тројцата стандардни првотимци, а тоа се: Мицевски, Најденов и Чарлстон. Во тимот се враќаат искусните Блажевски и Мирчевски.

Почетниот состав и замените за денес:

128609611_3523492497745739_2928489919598976858_o

Дуелот утре започнува со почеток од 13.00 часот, без ТВ пренос.