Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ПРЕНОС ВО ЖИВО- СТРИМ!!!! Од дербито Вардар-Работнички 18-00 часот
ПРЕНОС ВО ЖИВО- СТРИМ!!!! Од дербито Вардар-Работнички 18-00 часот

ПРЕНОС ВО ЖИВО- СТРИМ!!!! Од дербито Вардар-Работнички 18-00 часот

Од 18-00 часот на Арената Филип Втори почнува градското дербито помеѓу црвено-црните и тимот на ФК Работнички. Истото ќе можете да го проследите низ директен пренос  на линкот подоле. Вардар влегува со три бода предност во овој меч кој можеби е клучен за титулата ако се знае дека до крајот на фудбалското првенство остануваат само пет кола .Ајде Ајде Вардаре..

 
Стрим за следење на мечот –  ТУКА