Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > Комити > Комити Скопје : Одиме Комити за Штип ,гостуваме кај Јаничарите

Комити Скопје : Одиме Комити за Штип ,гостуваме кај Јаничарите

vardarfans stip

ФК Вардар викендов во рамките на 22 коло од ПМФЛ  гостува кај тимот на Брегалница – Штип,  . Мечот е закажан за Сабота 4ти Април . Навивачката група на црвено-црните Комити која е позната дека ги следи својте најверни на сите мечеви без разлика дали се играат на нивиот дом националната Арена Филип Втори или на гости  на својот фб ги повика својте следбеници на масовност за ова гостување . Воедно ги соопшти цените , времето и местото на заминување на ова гостување во кратката и моќна објава велат :

ОДИМЕ КОМИТИ ! ! ! Гостуваме кај Јаничарите.
СИТЕ ВО ШТИП. СОБИР 12.00ч на Железничка.
Цена со членска 100 денари, без членска 150.