Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ПРЕНОС ВО ЖИВО – СТРИМ!!! ФК Вардар – ФК Тетекс 16-00 !

ПРЕНОС ВО ЖИВО – СТРИМ!!! ФК Вардар – ФК Тетекс 16-00 !

Почеток на преносот 16-00ч!

Почеток на преносот 16-00ч!

Стрим за следење во живо на мечот на ФК Вардар од 23 коло во Македонската Фудбалска лига . Мечот ќе се одигра на Националната Арена Филип Втори гостин ни е “фенерџијата“ во лигата Тетекс.  Црвено-црните момци на Андреев ќе играат меч во кој бодовите ни се повеќе од потребни со тимот од Тетово почеток на мечот и преносот е закажан за денес во  16-00 Часот . По двата нерешени исхода и губењето на лидерската позиција ова е шанса повторно со три бода да се вратиме на врвот на табелата во лигата . Линк за следење на натпреварот Вардар – Тетекс ..

ТУКА