Monday ,28 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Академија Пандев и Вардар утре ќе одиграат пријателски дуел
Академија Пандев и Вардар утре ќе одиграат пријателски дуел

Академија Пандев и Вардар утре ќе одиграат пријателски дуел

„Вардар Фанс” дознава дека утре ФК Вардар и ФК Академија Пандев ќе одиграат пријателски дуел и тоа во Струмица од 14.00 часот.

Ова ќе биде убава можност за тренерскиот „троец” Васоски – Таневски – Бојовиќ, уште малку да ја поправат играта на својот тим и пред се да ги воиграат Аврамоски и Битанг кои ги пропуштија зимските подготовки на својот тим.

Фелипе пристигнува вечерва во Скопје и јасно е дека нема да игра на овој дуел.