Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Од победата со Металург , Шиле ја направи разликата

(ВИДЕО) Од победата со Металург , Шиле ја направи разликата

Црвено-црните со победата над Металург, со резултат 2:0 направија уште еден чекор поблиску до Шампионската титула. Дејан Блажевски е дефинитивно најдобриот играч во пролетниот дел од сезоната. Ги постигна двата гола на вчерашниот натпревар, а имаше уште неколку одлични можности да ја затресе противничката мрежа.

Видеото со двата погодоци на Блажевски, можете да го погледнете ТУКА