Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Од победата во вчерашното градското дерби на Вардар со Работнички 2-0
(ВИДЕО) Од победата во вчерашното градското дерби на Вардар со Работнички 2-0

(ВИДЕО) Од победата во вчерашното градското дерби на Вардар со Работнички 2-0

ФК Вардар издвојување важна победа на вчерашното Скопско градско дерби со тимот на актуелниот шампион на земјава Раборнички. Во овој важен дуел за конечниот пласман на табелата во првата македонска фудбалска лига црвено-црните со два погодока го трасираа патот до шампионската титула .

Стрелци на головите беа Влатко Гроздановски кој е играч на мечот во 22 минута по убава асистенција Горан Попов. И за вториот гол повторно топката до напаѓачите ја испрати Попов , а таа од Асани стигна до Блажевски кој во 40минута го постави конечниот резултат на мечот 2-0.

Вардар настапи на овој меч со :Пачовски, Хамбарџумјан, Бојовиќ / 51 минута Љамчевски/, Грнчаров, Попов,  Глигоров,  Спировски,  Асани / 72 минута Ибричиќ/ , Дашјан, Грозданоски,  Блажевски / 86 минута Петковски/.

Видеото од победата на црвено-црните може да го погледнете – ТУКА