Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар утре “вондредно“ со Украинскиот второлигаш Хелиос Хархов

ФК Вардар утре “вондредно“ со Украинскиот второлигаш Хелиос Хархов

Како што информираат од Фудбалскиот тим на ФК Вардар А.Д. и ако не беше во првично зацртаните тест-дуели утре Вардарци ќе ги одмерат силите со членот на Украинската Дивизија 2 тимот на Хелиос Харков.

Шефот на стручниот штаб Андреев одлучил на утрешниот меч кој вондредно го закажаа Вардар да искористи една постава , во сабота на мечот со Украинскиот прволигааш Металург да испроба други 11-сетмина на теренот. Од првично закажаните мечеви во програмата за подготовки Вардар  мораше не по своја вина да одкаже еден меч поради проблем со судиите , тоа беше мечот со Волин.

09

Тимот на Хелиос е член на втората по квалитет Украинска лига и по крајот на првиот дел е 9-то пласирана екипа од 16 колку што брои Дивизија 2 во Украјна. Мечот ќе стартува во 16 часот нормално со директен пренос на клубскиот сајт на ФК Вардар. Мечот ќе се одигра на теренот на хотелскиот комплекс “Топкапи“ во Анталија .

Leave a Reply