Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > Историја > Среќен роденден Ѓоко Хаџиевски
Среќен роденден Ѓоко Хаџиевски

Среќен роденден Ѓоко Хаџиевски

Денес својот 63.роденден го прославува најуспешниот  тренер во 71.годишната историја на фудбалскиот клуб Вардар, Ѓоко Хаџиевски. Тој со црвено-црните впиша зад своето име дури  5 шампионски титули и 2  пехара во националниот куп  со што е рекордер по освоени титули во црвено-црниот фудбалски колектив.

Редакцијата на Вардар фанс му посакува здравје и долг живот на Хаџиевски.