Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Лидерот, КК Вардар гостува кај Шкупи
Лидерот, КК Вардар гостува кај Шкупи

Лидерот, КК Вардар гостува кај Шкупи

На програмата во втората сениорска кошаркарска машка лига викендов е 17.рунда, во истата црвено-црните се гости.

КК Вардар во ова коло како лидер на табелата гостува кај тимот на КК Шкупи, мечот се игра задутре, сабота (4ти март). Натпреварот во салата “И.Х.Николов” е закажан напладне во 12-00 часот. Судии за оваа средба се делегирани: С.Митев, А.Ѓорески  и В.Крстевски.