Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Кадетките домаќинки на ЖРК Скопје
Кадетките домаќинки на ЖРК Скопје

Кадетките домаќинки на ЖРК Скопје

Во женската кадетска лига на програмата овој викенд е 8.коло од сезоната 2022/2023, црвено-црните дами во оваа рунда се домаќини.

Избраничките на Платон Анжела и Марија Папуџиева, кадетките на Вардар ќе ја пречекаат екипата на ЖРК Скопје во дуел од групата-А. Натпреварот е закажан за во недела (5ти.март). Средбата која ќе се игра во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода ќе започне во 12-00 часот.