Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар во дербито гостин на Бадел 1862
ЖКК Вардар во дербито гостин на Бадел 1862

ЖКК Вардар во дербито гостин на Бадел 1862

Кај дамите во сениорската кошаркарска лига овој викенд на прогрмата е 13.коло, во рамки на истото црвено-црните ќе играат дерби.

ЖКК Вардар во оваа рунда е гостин, ние задутре, сабота (11.март) ќе гостуваме кај тимот на Бадел 1862.  Дуелот ќе се игра во салата „Независна Македонија“ во Скопје со почеток во 16 часот и 30 минути.
На оваа средба за судии се делегирани: С.Митев и В.Крстевски.