Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Младинките во првото пролетно коло домаќини на ЖРК Сани 14
Младинките во првото пролетно коло домаќини на ЖРК Сани 14

Младинките во првото пролетно коло домаќини на ЖРК Сани 14

Младинките овој викенд ќе го го играат првото пролетно коло во 2023 година, во оваа рунда црвено-црните девојки се домаќини.

Избраничките на Александар Царчев, младинките на ЖРК Вардар ќе ја пречекаат екипата на РК Сани 14 во дуел од 4.коло во групата-А од младинската конкуренција.  Натпреварот ќе се игра во салата „Круме Кепески“ во скопската населба Кисела Вода во недела, 12.март. Натпреварот е закажан со почеток во 14-00 часот.