Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар до 5/5 во лигата, совладан и Пробаскет
ЖКК Вардар до 5/5 во лигата, совладан и Пробаскет

ЖКК Вардар до 5/5 во лигата, совладан и Пробаскет

ЖКК Вардар во групата-А, досега одигра пет дуели оваа сезона и оствари исти број на победи, односно максимални 5/5 и 10.бода за лидерска позиција.

Викендов девојките гостуваа кај тимот на ЖКК Пробаскет, ние доминиравме во сите аспекти на кошаркарската лига, ривалот не можеше да парира. Правевме разлика, од четвртина во четвртина само раснеше истата па на крајот победивме со 39.поена повеќе. Победата на ова гостување дојде со резултат 42-81.