Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ поразен од Пелистер во баражот

ЖОК Вардар ЕМ поразен од Пелистер во баражот

Вчера, ЖОК Вардар ЕМ одигра бараж за 1.лига, за таа средба тие информираат на нивната страница, и велат:

Во исклучително тежок натпревар во првиот бараж натпревар за влез во Првата државна лига,во кој неизвесноста за освојување на сите сетови траеше до самиот крај,нашата екипа не успеа да извојува победа на домашен терен
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Пелистер волеј 1:3
Својата шанса ќе ја бараме на гостински терен наредната недела
❤❤❤