Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ без бодови од дуелот со Наковски Волеј
ЖОК Вардар ЕМ без бодови од дуелот со Наковски Волеј

ЖОК Вардар ЕМ без бодови од дуелот со Наковски Волеј

Во рамките на 8.коло од првата лига, девојките на ЖОК Вардар ЕМ одиграа дуел во СЦ Форца. За истиот го  известија следното на официјалната ФБ страница:

Нашата сениорска екипа одигра неизвесен натпревар против моментално третопласираната екипа на табелата
И овој пат во клучни моменти искуството од вакви натпревари не беше на наша страна,но радува фактот дека оваа млада екипа има голем простор за напредок во својата игра
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Наковски волеј 1:3
Продолжуваме девојки ❤