Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојкарите на Вардар, со две победи овој викенд!

Одбојкарите на Вардар, со две победи овој викенд!

odbojka-vardarКадетите на ОК Вардар овој викенд одиграа два натпреваари во својата лига. Нашите момци и двата натпревари ги добија. Најпрвин, ОК Вардар го победи тимот на Борец од Велес со 2:0, а потоа и Синалко од Крушево, исто така со 2:0.

Честитки до Кадетите на ОК Вардар!