Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ФОТО: Пионерките на Вардар шампиони на Македонија
ФОТО: Пионерките на Вардар шампиони на Македонија

ФОТО: Пионерките на Вардар шампиони на Македонија

Пионерките на ОК Вардар овој викенд со двете победи на Ф4 го освоија првото место во Македонија и го подигнаа пехарот.

33040814_928754543993967_1288195777381793792_n

Младите одбојкарки на Вардар во полуфиналето го добија тимот на ОК Пелистер со максимален резултат од 2-0. Во финалето Вардарки ја покажаа својата моќ, па така со максимални овој пат 3-0 го победија и тимот на ОК Јанта Волеј.

32878558_928754697327285_3490468957377265664_n

Честитки!