Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојкарите на Вардар лесно против Весна Пробиштип

Одбојкарите на Вардар лесно против Весна Пробиштип

52576387_10213885437310348_8350250991404187648_n

Успешно отворање на летниот дел од натпреварувачката сезона 2018/19. Во првото коло остварена победа на домашен терен со резултат од 3-1 против екипата на ОК Весна Пробиштип. Вардар – Весна Пробиштип 3-1 (25-27, 25-21, 25-11, 25-19)

Со оваа победа, тимот на Вардар останува на третата позиција на табелата зад лидерот Џио Струмица и Универзитет во Тетово.