Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојкарското 1/2-финале, Вардар-Шкендија со пренос на МТВ
Одбојкарското 1/2-финале, Вардар-Шкендија со пренос на МТВ

Одбојкарското 1/2-финале, Вардар-Шкендија со пренос на МТВ

Денес во вториот полуфинален првенствен дуел, Вардар ќе се сретна со одбојкарскиот клуб Шкендија од Тетово. На првата средба тетовачани дојдоа до минимална победа во сетови со резултат 3-2. Денешната средба е закажана со почеток во 21-00 часот, од истата македонската радио и телевизија ќе врши директен пренос.

Дуелот ќе се емитува на спортскиот канал на националната телевизија, на МТВ-3.