Monday ,10 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Одбојкарското финале низ ТВ пренос
Одбојкарското финале низ ТВ пренос

Одбојкарското финале низ ТВ пренос

Вистинските љубители на одбојката кои нема да бидат во можност денеска да дојдат во сала, ќе можат дуелот да го проследат низ малите екрани преку директен ТВ пренос. Вардар во финалната серија има предност од 1-0 стекната на гостински терен во Струмица. Се надеваме на уште една голема победа на Вардарци.

20.25 (СОБРАН) дом.одбојка (М), плеј-оф фин: ВАРДАР-СТРУМИЦА – (ком: Т.СТОЈАНОВСКИ) + реприза на МТВ-1 во 00.30.