Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ максимален со Македонија Макс

ЖОК Вардар ЕМ максимален со Македонија Макс

555555555555555555555555555555555555555555555555555

Викендов во Спортскиот центар „Форца’ девојките на ЖОК Вардар ЕМ одигра домашен дуел од првата лига и остварија успех.

Црвено-црните девојки беа домаќинки на тимот на ЖОК Македонија Макс, на оваа средба доминиравме во текот на сите три сета кои ги добивме. Оставаривме максимална победа  на овој натпревар од десетото коло со резултат од 3-0.