Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (Видео) Места во топ-10 изборот за Трпевска и Кукуловски на апликацијата “Спорт.видео-Македонија”

(Видео) Места во топ-10 изборот за Трпевска и Кукуловски на апликацијата “Спорт.видео-Македонија”

Нашиот медиски партнер “Спорт. Видео.Македонија” состави видое од Топ 10 моменти опфатени со мобилната апликација на Sport.Video. Македонија е расадник на спортски талент и потенцијал, а наивната технологија ќе се погрижи да истиот биде искористен.

 img_20190612_175454

Во топ изборот на 10 најатрактивни моменти фатени со нивната апликација се најдоа  двајца членови од црвено-црното ракометно семејство. На позицијата  број 9 се наоѓа Ивона Трпевска,  крилото на ЖРК Вардар. Прекрасиот  гол на репрезентативката  од крилна позиција против Стружанка е дел од овој избор. На местото број.8 е играчот на Вардар Јуниор, Кукуловски Дејан. Тој во манир на голем стрелец бие силно низ центалниот дел на одбраната.

**Видеото од топ-10 изборот на најубави снимени потези може да го погледнете ТУКА!!!