Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Во Прилеп ќе се одигра 2.коло од Вардар Јуниор лига
Во Прилеп ќе се одигра 2.коло од Вардар Јуниор лига

Во Прилеп ќе се одигра 2.коло од Вардар Јуниор лига

Прилеп е домаќин на натпреварите од Вардар Јуниор лигата, а таму ќе не пречека и нашата локална школа, Филип Вардар. Во организација на Ракометната академија Вардар, Вардар Јуниор лигата годинава се организира по петти пат, а натпревари играат деца родени 2006 и помлади.

Натпреварите во Прилеп почнуваат во 12-00 часот вo сабота, а се игра во спортскиот центар “Добре Јовановски”. Во периодот до крајот на натпреварите, според распоредот треба да заврши во 17:45 часот, на теренот ќе ги видиме екипите на Филип Вардар, Бисинов Вардар, Преспа Вардар, Седмерец Вардар и Балтепе Вардар.

Распоред на натпревари: vardarjl.jpg