Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Slider > ЕХФ со честитки до Вардар за освоениот трофеј во СЕХА
ЕХФ со честитки до Вардар за освоениот трофеј во СЕХА

ЕХФ со честитки до Вардар за освоениот трофеј во СЕХА

Вардар потврди дека е најдобриот тим на Балканот, откако успеа во големото финале на СЕХА-лигата да го победи тимот на Загреб и на тој начин да го освои дури петтиот трофеј во ова натпреварување. Секако честитки за доминацијата на црвено-црните имаше од сите страни, а честитка пристигна и од ЕХФ за третиот последователен трофеј на Вардар. Нашиот шампион има шанса да стигне и до нов хет-три, што се однесува до пласманите на завршниот турнир во Келн, а последна пречка кон остварување на првичната цел ќе биде екипата на Пик Сегед.

 vardarfans-ehf