Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Фотогалерија) ЖРК Вардар-Куманово 2.коло плеј-оф
(Фотогалерија) ЖРК Вардар-Куманово 2.коло плеј-оф

(Фотогалерија) ЖРК Вардар-Куманово 2.коло плеј-оф

Викендов, ЖРК Вардар  на домашен терен во Јане Сандански беше поразеен во 2.коло од Плеј-офот од тимот  ЖРК Куманово. Гостинките  на оваа средба дојдоа до победа со резултат 25-29. Ние имавме негатива и на полувреме кога губевме со 11-14. На овој дуел кај нас се истакнаа три дами,  Николиќ Милица и Мими Петковски ја завршија средбата со по шест гола, толку успешни интервенции зад своето име имаше и голманот Симона Грујовска. 

1 3 4 4a 4e 6 7a 9 10 10z 11 11a 11z 12 13 14 15 15r 16 17 18 24 26 26x 27 28 30 31 32