Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Најдобрите моменти од победата на Вардар во финалето и освојувањето на нов СЕХА трофеј
(ВИДЕО) Најдобрите моменти од победата на Вардар во финалето и освојувањето на нов СЕХА трофеј

(ВИДЕО) Најдобрите моменти од победата на Вардар во финалето и освојувањето на нов СЕХА трофеј

Вардар е победник и на осмата сезона на СЕХА-лигата, откако во големото финале ја победија екипата на ППД Загреб (26:23) и на тој начин стигнаа до својот петти трофеј во ова натпреварување. Кристопанс беше најдобар стрелец во нашите редови со 7 гола, додека Скубе и Дибиров постигнаа по 5.

Погледнете ги најинтересните моменти од големото финале