Monday ,27 May 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Два машки и еден женски дуел ги очекуваат младите надежи на РК Вардар
Два машки и еден женски дуел ги очекуваат младите надежи на РК Вардар

Два машки и еден женски дуел ги очекуваат младите надежи на РК Вардар

dd1

На програмата во младинските ракометни конкуренции црвено-црните надежи за одигрување имаат три средби. Кај момците ќе имаме еден дуел во младинската лига и еден во пионерската. Кај црвено-црните девојки натпревар ќе имаат само младинките на ЖРК Вардар. Ова е распоред на нивните средби:

*Младинци : Металург-ВАРДАР, 17/11/2018, 10-00 часот (Сала “Автокоманда“)

*Пионери: ВАРДАР-РК Илинден, 19/11/2018, 20-00 часот (С.Ц “Ј.Сандански“)

*Младинки: Лихнид 2012-ВАРДАР, 18/11/2018, 16-00 часот (Сала „Билјанини извори“ )