Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Одбрана на сезоната во ЛШ, ЕХФ му честиташе на Милосављев
(ВИДЕО) Одбрана на сезоната во ЛШ, ЕХФ му честиташе на Милосављев

(ВИДЕО) Одбрана на сезоната во ЛШ, ЕХФ му честиташе на Милосављев

Жалиме што нема да го гледаме од следната сезона во Вардар, се работи за Дејан Милосављев кој остави посебен „траг“ во успесите на црвено-црните.

 ЕХФ со честитки за одбрана на сезоната во ЛШ, која му припаѓа на Дејан Милосављев. Српскиот голман со брилијантна одбрана на три минути пред крајот го откажа Веспрем и ја најави големата победа на Вардар во финалето.

Погледнете ја уште еднаш, одбраната на сезоната, на линкот, ТУКА.